Як перевірити чи потрбен ремонт турбіні?

Як перевірити чи потрбен ремонт турбіні?

Найпоширенішими ознаками, які вказують водієві на те, що турбіна потребує ремонту, є загальна втрата потужності двигуна або збільшення диму з вихлопної труби. Більше того, при виході турбіни з ладу тиск наддуву різко падає, що можна помітити по потужності авто під час руху. Іншим характерним симптомом є те, що автомобіль втрачає прискорення, а також має проблеми з досягненням максимальної швидкості. Турбіна двигуна забезпечує додаткову потужність, яка перетворює водіння в задоволення. Майте на увазі, що пошкодження турбіни призводить не тільки до дуже прикрої втрати потужності, у гіршому випадку навіть сам двигун може бути знищений.

Як перевірити стан турбіни? Симптоми та ремонт – Як розпізнати пошкоджену турбіну дизеля

Через те, що турбіна складається з безлічі окремих компонентів, які можуть виходити з ладу, поломка проявляється різними симптомами. Якщо ви помітили, що автомобіль розганяється повільніше та виробляє менше потужності, можливо, щось блокує впускний отвір – можливо, у компонента пошкоджений підшипник. Якщо під час роботи турбіна видає металевий дзвінкий вереск, ймовірно, підшипники зношені. Частою ознакою пошкодження турбіни також є засмічення магістралей подачі масла в двигун, недостатня кількість масла або забруднення. Крім того, причиною поломки турбіни також може бути забруднена система повітряного фільтра, оскільки сторонні предмети в ній можуть пошкодити колесо компресора або перекрити впускний канал.

Як перевірити, чи справна турбіна? – Як перевірити турбіну дизеля

Неправильно працюючу турбіну можна розпізнана в першу чергу по звуку – шуму, який можна порівняти з виттям сирени швидкої допомоги і буде посилюватися зі збільшенням швидкості. Почувши цей характерний свист, водій повинен якнайшвидше закінчити подорож і їхати на сервіс. Не можна недооцінювати запах паленого масла або темний і густий дим, що виходить із вихлопної системи. Раптове зниження продуктивності двигуна також може свідчити про те, що турбокомпресор не працює. Ще одним симптомом, який легко помітити, є значне споживання моторного масла.

Пошкоджена турбіна – симптоми – Як розпізнати несправність турбіни? – Звук пошкодженої турбіни

Одним з перших симптомів, і в той же час найбільш помітним, який вказує на пошкоджену турбіну, є значне зниження продуктивності двигуна, яке спостерігається при досягненні заданого діапазону обертів. Іншим симптомом є гучний шум, схожий на звук тертя металевих частин, і він з’являється лише після перевищення 1500 обертів на хвилину. Те, що наша турбіна не працює, також можна прочитати в повідомленнях про помилки на панелі приладів автомобіля (якщо такі є). Ще один дуже важливий симптом – велика витрата моторного масла, його витік або наявність у впускній або випускній системі.


Якщо ваша турбіни таки вийшла з ладу, фахівці Турбо Сервісу по вул. Пасічній, 127 усунуть несправність за короткий час і з гарантією на виконану роботу.


ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ для консультації з фахівцем Турбо Сервісу мотор