Робоча турбіна- чистий повітряний фільтер

регулярно міняйте повітряний фільтер для довговічності турбіни

Ми знаємо багато про те, чому правильне обслуговування мастильних матеріалів і масляних фільтрів важливе для будь-якого транспортного засобу з турбонаддувом, але є і інші фільтри, котрі впливають на ефективність, продуктивність та довговічність  двигуна з турбонаддувом. Це повітряні фільтри двигуна. З усією впевненістю можна сказати, що робоча турбіна- чистий повітряний фільтер. Щоб це пояснити, потрібно розуміти що таке турбокомпресор…

справна турбіни-чистий фільтер повітряний

Турбокомпресор працює подібно до турбіни реактивного двигуна. Він складається з 2 основних частин – з однієї сторони компресор, а з іншої турбіна. Процес починається, коли холодне повітря надходить у повітрозабірник двигуна, де знаходиться повітряний фільтр двигуна, а потім надходить до компресора. Всередині компресора є колесо з лопатками, яке допомагає всмоктувати холодне повітря. Як тільки повітря досягає компресора, воно… стискається і нагрівається перед тим, як продувається через теплообмінник, який охолоджує його перед тим, як він потрапить у повітрязабірник циліндра. Додатковий кисень у циліндрі допомагає спалювати паливо з прискореною швидкістю, і коли це відбувається, більше енергії виробляється швидше, в результаті чого більше енергії передається на колеса автомобіля через усі компоненти трансмісії. Процес виробництва цієї додаткової потужності створює багато зайвих відпрацьованих газів, які повинні кудись піти. Надлишок газу, який утворюється, видувається через випускний отвір у турбіні, змушуючи її обертатися з високою швидкістю. Оскільки швидко обертається турбіна з’єднана з тим самим валом, що обертає компресор, компресор також обертається – у свою чергу, всмоктуючі додаткове прохолодне повітря з навколишнього середовища з повітрозабірника.

Два перевірених способи вбити турбіну- забруднений повітряний фільтр

Сподіваємося, тепер, коли ви знаєте основи роботи типового турбокомпресора, вам легше зрозуміти, чому твердженя – робоча турбіна- чистий повітряний фільтер-є справедливим. Чистий повітряний фільтр двигуна є в рази важливішим для справної роботи автомобіля з турбонаддувом, ніж автомобіля з атмосферним двигуном. Нехтування повітряним фільтром двигуна в автомобілі з турбонаддувом може призвести до катастрофічної поломки системи турбонаддува.

Ця несправність може статися в результаті пошкодження стороннім предметом або сильної спеки – і те, і інше, ймовірно, пов’язане з сильно забрудненим повітряним фільтром двигуна. Заміна повітряного фільтра це відносно незначні гроші, котрі власник не хоче витрачати, але це ніщо у порівнянні з ремонтом турбокомпресора. Ремонт турбіни може обійтись у трьох значний цінник а в деяких випадках і більше. 

Як забруднений повітряний фільтр двигуна може призвести до не робочої турбіни через сторонні предмети

Турбокомпресор є важливою частиною двигуна. Без цього двигун також не зможе дихати, а це означає, що автомобіль втрачає потужність, а отже не їде як слід. Щоразу, коли в турбіну попадають сторонні предмети, будь то частинки бруду, скупчення пилу, ослаблений болт , одноразова рукавичка чи сам повітряний фільтр – це призведе до серйозної поломки. На жаль, оскільки технологія турбокомпресора є відносно новою для власників автотранспорту, пошкодження сторонніми предметами трапляється часто. Сторонні предмети, які якимось чином попадають в лопатки турбокомпресора, становлять близько 80% від усіх поломок турбокомпресора. Вгадайте, яка найпоширеніша причина пошкодження від сторонніх предметів у турбонаддуві? Так, це  брудний повітряний фільтр. І знову бачимо що твердженя робоча турбіна- чистий повітряний фільтер, правдиве!

Турбіна це складний та крихкий механізм – чистий повітряний фільтр допоможе турбіні бути робочою як можна довше

Це не означає, що турбокомпресори є не витривалими. Але умови роботи турбокомпресорів є настільки екстремальні, що поломка у декотрих випадках є неминучою. Дуже висока температура вихлопних газів – котрі приводять в рух турбіну можуть досягати температур у 1000-2000°С. І якщо турбіна досить тривалий час працює на таких температурах це неодмінно  “вбиває” турбіну, і це гарантовано. Враховуючи потенційну вартість ремонту, про яку ми згадували раніше, ми б намагалися запобігти передчасному виходу з ладу турбонаддува. І, одна з найпоширеніших причин надлишкового теплоутворення – це засмічений повітряний фільтр двигуна. Якщо фільтр дійсно забитий, компресор не зможе всмоктувати достатньо прохолодного навколишнього повітря, що призведе до додаткового тепла, якого турбокомпресор точно не потребує.

Зволікання з обслуговуванням повітряного фільтра – ВЕЛИКА помилка котра призведе до не робочої турбіни

Все більше автомобілів з’являється з турбінами, і поки ми не перейшли на електротягу, турбіну потрібно правильно експлуатувати. Багато людей, які їздили на атмосферниках, не дуже ретельно ставились до вимоги вчасно міняти масло фільтри а повітряні фільтри і тим більше. Зазвичай для таких двигунів це не становить загрози. Що категорично не можна робити коли мова йде про двигуни з турбонаддувом. Коли говорити про турбокомпресор то це складний і вибагливий механізм котрий працює в дуже екстремальних умовах. Тому, просимо Вас ненехтувати своєчасною заміною повітряного фільтра і інших замінників. І памятайте! Робоча турбіна- чистий повітряний фільтер :)))

Нехай ваша турбіна працює якомога довше!

Ремонт турбокомпресора – що варто знати?

Най кращий сервіс з ремонту турбін- Львів Турбо Сервіс мотор