Ремонт турбокомпресора – що варто знати?

Ремонт турбокомпресора – що варто знати?

Турбокомпресори є надзвичайно поширеними у сучасному автомобілебудівництві. Це результат запровадження все більших обмежень стосовно викидів вуглецевих газів. І як наслідок підвищення ефективності двигунів і при цьому зменшення їх об’єму та кількості циліндрів. На жаль, ремонт турбокомпресора – це в деяких випадках реальність котрої неможливо уникнути.

Як доглядати за турбокомпресором?

Перш за все, потрібно знати, як експлуатувати турбокомпресор, щоб продовжити життя. Турбіна під капотом автомобіля, всупереч зовнішності, є дуже міцним механізмом. Вона виконує дуже важку роботу, підвищуючи ефективність двигуна.

Так що ж зробити, щоб турбіна працювала довго і без проблем? По-перше, після запуску двигуна уникайте давати відразу навантаження, поки двигун непрогрітий до робочої температури. А також перед тим як заглушили двигун, почекайте хвилину, особливо якщо саме перед цим ви рухались на високих оборотах двигуна і турбіна сильно розігріта.

Щоб продовжити життя вашому турбокомпресору-  регулярно міняйте масло. Виробник може радити міняти масло раз у 20 000 або навіть 30 000 тис.км. пробігу. Однак якщо ви дбаєте про про хороший стан вашого автомобіля, то варто скоротити цей інтервал навіть у двійчі. Заміна масла, включаючи його ціну та вартість заміни може коштувати декілька сотень грн., але це не порівняти із вартість ремонту або заміни самої турбіни що обчислюється тисячами грн. 

Як розпізнати, що турбокомпресор потрібно ремонтувати?

Існує кілька симптомів, що турбіні прийшов кінець. Перш за все, це будуть звуки “тривоги”, що йдуть з-під капота автомобіля при більших швидкостях. Йдеться про характерний свист, який у разі виходу з ладу турбіни набагато гучніше і гучніше чути. Цей шум може вказувати на появу кількох потенційних несправностей, таких як пропускання у випускному колекторі турбіни, зміщення колеса турбіни або проблема з турбо нагнітанням.

Частим симптомом пошкодження турбокомпресора є також «кольорові» вихлопні гази, що виходять з вихлопної системи автомобіля. Чорний дим зазвичай означає, що паливна суміш занадто багата. Якщо цю проблему віднести до турбокомпресора, то це означає пропускання у впускній системі. Тоді в камеру згоряння буде надходити занадто мало повітря, і це запобігатиме згорянню всього палива.

Іноді з вихлопної труби можуть виходити блакитні вихлопні гази. Це типова ознака згоряння моторного масла, яке в разі виходу з ладу турбокомпресора буде викликано пропусканням, через яке масло потрапляє в інтеркулер.

Як висновок, турбокомпресор може вийти з ладу. Симптомами її нездужання будуть те, що автомобіль димить, свистить і (або) не вистачає потужності при різкому розгоні. Також варто перевірити стан турбіни, якщо двигун швидко втрачає масло.

Ціна на ремонт турбокомпресора

Купівля нового турбокомпресора може обійтися дорого, але ціна залежить від марки та моделі автомобіля. Нова турбіна для автомобілів Renault буде дешевше, ніж для Porsche, це очевидно. Тож які ціни на нові турбіни? (Ціна для порівняння і орієнтовна). У випадку з Renault Scenic з дизельним двигуном вона коштує від 3000- 4000 грн. А популярний 1.9 TDI, котрий часто зустрічається у Volkswagen Golf або Passat, коштує 5000-6000 грн. Оригінальний заводський турбокомпресор для набагато сучаснішого, але й більш потужного двигуна, 3.0 TDI коштує значно дорожче, близько 35000 грн. А нові, оригінальні турбокомпресори для спорткарів часто оцінюються в кілька тисяч грн.

На жаль, ціна турбокомпресора – не єдина вартість, яку понесе власник при ремонті турбіни або її заміні новою. Слід враховувати, що вам доведеться доплатити за заміну моторного масла з фільтрами, маслопроводів, а також часто чистку інтеркулера і ін. Це означає, що вартість заміни турбіни зросте щонайменше на кілька сотень грн.

Ремонт турбокомпресора- коли воно того варто?

Не купуйте, ремонтуйте! Це слоган, який може сподобатися тим водіям, які не готові купувати нову, особливо оригінальну, а тому дорогу турбіну для свого автомобіля.

Відновлена турбіна, завжди буде дешевшою а ніж нова. Тож не дивно, що по всій Україні щомісяця ремонтується тисячі турбокомпресорів!

Для того, щоб професійно відновити турбокомпресор, потрібно почати з огляду, ретельного очищення та діагностики, що дозволить побачити всі, навіть найменші пошкодження.

Діагностику та ремонт турбокомпресора найкраще довірити фахівцям “Львів Турбо Сервіс”. Наша спеціалізована майстерня має усе необхідне обладнання для діагностики та ремонту турбіни будь якої складності та типу. Після ремонту ми проводимо обов’язкове балансування турбіни, що необхідне для правильної та тривалої роботи турбіни після відновлення. А також калібрування потоку газу в турбокомпресорах зі змінною геометрією. Ми маємо досвід і все необхідне, щоб провести якісний ремонт турбіни з гарантією.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Неправильно виконаний ремонт турбокомпресора може призвести до повторного пошкодження турбіни після навіть декількох кілометрів

✅ Два перевірених способи вбити турбіну- забруднений повітряний фільтр