Турбіна IHI Corporation

ремонт-турбіни-IHI

Про корпорацію IHI Corporation

IHI Corporation — японська компанія, що виробляє кораблі, авіаційні двигуни, турбіни для дизельних та бензинових двигунів, промислові машини, котли для електростанцій та інше обладнання.

Турбіни IHI вирізняються високим коефіціентом корисної дії, а крам того якістю та надійністю. Турбокомпресори IHI відносно легко ремонтуються і до них завжди є якісні запчастини.

Ремкомплект турбіни IHI це: геометрія турбінисервопривідактуатора турбіникартридж турбіни.

Турбіна IHI де використовується

Турбіна IHI використовуються практично у всіх марках автомобілів, що є чудовим доказом високої якості продукції IHI Corporation. У 1986 році компанія Хонда створила двигун RA166E з турбонаддувом від IHI – один із найвдаліших турбодвигунів «першої турбоери» Формули 1.

Якість японьскої турбін IHI та її ціна, це одне з найкращих співвідношень ціни та якості на ринку.
IHI виробляє турбіни зі змінною геометрією, що тільки щн більш позитивно впливає на економію та потужність двигуна. Турбокомпресор, на відміну від механічного компресора, не використовує роботу двигуна як привод компресійного колеса, що відповідає за створення тиску і стиснення повітря. Турбіна живиться від енергії вихлопних газів. Вихлопні гази від двигуна надходять на ротор турбіни, але в турбінах зі змінною геомертією, (удосконалених конструкціях), оснащених лопатками зі змінною геометрією, замість безпосередньо на ротор, гази, спочатку надходять на лопатки зі змінною геометрією, що змінює кут влучення вихлопних газів, на лопаті ротора. Зменшення прохідного зазору, викликане зменшенням кута установки лопаток, викликає (без зміни тиску) збільшення швидкості потоку газів, що відпрацювали. В результаті затримка, що виникає між збільшенням оборотів двигуна та реакцією турбоями, практично усунена (або настільки мала, що не помітна для водія).

Конструкція турбін IHI зі змінною геометрією

Геометрія системи, що змінюється, управляється декількома взаємодіючими пристроями. І складається з:

вакуумний насос, вакуумний резервуар, клапан N75, актуатор (тобто пневматичний привід, що використовується для переміщення штанги), штанга зі струною, закріпленою в рухомому кільці, зчеплені з кільцем рухомі лопаті – змінюють кут під дією руху кільця.
Кожна деталь повинна гарантувати правильну роботу турбокомпресора зі змінною геометрією.

Але за що вони відповідають?

Вакуумний насос відповідає за створення вакууму, що накопичується в резервуарі.

Штанга, що переміщується серво приводом, повинна змінювати своє положення практично без опору, тому виявлення пошкоджень геометрії, що змінюється в такому випадку, як пошкодження приводу, заїдання лопаті або засмічення нагаром, дуже легко діагностується – за наявності будь-якого опору при переміщенні лопаток турбіни – відправте турбіну на реставрацію.

пошкодженя турбіни IHI стороніми предметами

Клапан N75 використовується для управління турбокомпресором найбільш виконавчим способом – відкриттям та закриттям, він використовує вакуум, накопичений у резервуарі, для переміщення виконавчого механізму, а отже, стрижнів та лопатей.
Необхідно згадати клапани регулювання тиску BOV та WG, які в сучасних турбінах є стандартом, що використовується багатьма виробниками, у тому числі IHI. Ці клапани регулюють тиск на гарячій та холодній сторонах турбіни. Blow Off Valve – це клапан, який відповідає зниження тиску за стиснення, тобто. на холодному боці.

Найчастіше він використовується, коли ми закінчуємо рух на високій швидкості і нам зараз не потрібне стиснене повітря в заряді. Перепускний клапан – це клапан на гарячій стороні, який відповідає за захист турбокомпресора від надмірного наддуву вихлопних газів та розриву корпусу. Інформацію про більшість турбін IHI можна знайти у нашому каталозі.

Поширені несправності в турбінах IHI

Вихід з ладу турбін IHI в принципі – це рідкість, зазвичай ці турбіни мають ресурс як і двз. Однак пам’ятайте, що вихлопні гази двигуна, повні домішок, використовуються для приводу турбонагнітачів. Таким чином, турбонагнітач може накопичувати вуглецеві відкладення, які можуть блокувати лопатки турбіни. Крім того, через нагар всередині корпусу збільшується опір руху, через що турбіна сильніше нагрівається і, як наслідок, може мінералізувати синтетичну олію, що використовується для змащування сердечника CHRA.

Ще одна несправність, що впливає на роботу турбокомпресора, – це пошкодження кілець ущільнювачів. У зв’язку з тим, що температура всередині турбіни перевищує навіть 900 градусів Цельсія, зі зрозумілих причин використовувати ущільнення з еластомерів неможливо, тому їх функцію взяли спеціальні кільця, звані динамічними герметиками. Вихід із ладу ущільнення є однією з найбільших небезпек для турбокомпресорів.

ремонт турбін IHI
турбіна IHI зі змінною геомертією

Ризик пошкодження двигуна, коробки передач, самої турбіни, самозаймання двигуна і навіть вибуху автомобіля- це все можливі проблеми через турбіну.

Ви можете запитати, як таке може статися?

Октанові числа, що характеризують різні сорти бензину, забезпечують захист від детонаційного згоряння, до якого бензиновий двигун дуже чутливий. Однак дизельний двигун набагато ресурсніший і його не лякають детонації (до деякої міри), а як паливо, для такого двигуна може бути все, що горить і дає енергію. Тому згоряння синтетичного моторного масла, що потрапило інтеркулером через негерметичність динамічного ущільнення, в камеру згоряння, в наслідлк чого утворюється багато білого диму. Це не зруйнує двигун, принаймні не відразу. Але натомість це призведе до його неконтрольованого прискорення (набирання обертів). Дуже велика кількість білих вихлопних газів, що утворюються при згорянні мастила, потрапляє на ротор турбокомпресора, ще більше прискорюючи його, і таким чином ще більше олії надходить на компресійне колесо та двигун. Цикл буде повторюватися, що неодмінно призведе до пошкодження турбокомпресора, двигуна або коробки передач.

Спеціалізований сервіс з ремонту турбін IHI

Щоб вберегти себе від небезпек згаданих вище, зверніть увагу на обслуговування турбіни. Вартість реставрованої турбіни не можна порівнювати з вартістю нової. Ціна нової турбіни від 30 000 до 50 000 грн., а вартість ремонту такої турбіни складе в межах 3 500-4 500 грн. Враховуючи таке співвідношення цін, реставрація турбіни дуже хороше, в економічному плані, рішенням.

ВАЖЛИВО! При виборі турбо сервісу, якому довірите ремонт турбіни, варто керуватися фаховістю та відповідальністю сервісу, а не шукати де дешевше.


?Мотор сервіс Львів – реставрація деталей двигунів, металообробка


Для досягнення найкращого результату ремонту, необхідно використовувати спеціалізоване обладнання. Крім того, очищення деталі від нагару вимагає використання спеціальних машин для очищення, а також виявлення мікроушкоджень із застосуванням цифрових мікроскопів. Тому менші майстерні не можуть собі цього дозволити. Також варто зазначити, що IHI пропонує своїм клієнтам турбіну після Originaly Remanufactured. Це означає, що якщо ми надішлемо турбіну на реставрацію. То ми отримаємо відновлену на заводі турбіну за набагато нижчою ціною. На цю турбіну розповсюджується гарантія, ідентична гарантії на нові турбіни IHI.

?Будь-ласка дізнайтесь ціни на ремонт турбін

Тому можна з повною відповідальністю заявити, що ремонт турбін IHI дає чудові результати та є ефективним.


✅Ремонт турбокомпресора – що варто знати?

✅Робоча турбіна- чистий повітряний фільтер

✅Як правильно експлуатувати автомобіль з турбіною