Турбіна Garrett

ремонт турбин гаррет

Garrett турбіна-концерн Honeywell International


Турбіна – це дуже технологічний спосіб підвищити потужність двигуна і знизити викиди вихлопних газів, підвищити економічність, не втручаючись у конструкцію самої головки блоку циліндрів. До кращих виробників турбокомпресорів відносяться HOLSET, KKK, SCHWITZER, HITACHI, IHI, BorgWarner, Mitsubishi, KKK, Melett і, звичайно, Garrett турбіна. Гаррет є концерном Honeywell International Inc із США. У всьому світі більше 14 заводів.
Компанія Garrett виробляє системи наддуву двигунів з 1936 року не тільки для легкових автомобілів, а й для комерційних автомобілів, вантажних, спеціалізованих машин, катерів та автомобілів. Крім того, компанія постачає повний перелік комплектуючих для турбін. Ремкомплект турбіни garrett це: геометрія турбіни, сервопривід, актуатора турбіни, картридж турбіни.

Турбіна Гаррет абревіатура VNT


Турбіна Garrett використовуються практично у всіх марках автомобілів, що є чудовим доказом високої якості продукції Honeywell International. Якість турбін Garrett та ціна, це найкраще співвідношення ціни якості.
Garrett також впровадив абревіатури VNT, яка широко використовується сьогодні. Залежно від виробника механізм, що описується цією абревіатурою, має різну назву. Для Mitsubishi це VG, BorgWerner це VTG, а для Garrett це VNT. Використовувалася та ж процедура, що і для двигунів із самозайманням та безпосереднім упорскуванням – та сама технологія називалася по-різному, щоб підкреслити індивідуальність бренду виробника. Ці скорочення можна розшифрувати як Variable Geometry, Variable Turbinen Geometrie та Variable Nozzle Turbine. Усі вони означають одне. Змінна геометрія вихлопу на роторі турбокомпресора. Одним із перших турбокомпресорів, оснащених цією системою, є турбіна Garrett. Про систему VNT відгуки в основному позитивні.
Турбокомпресор, на відміну від механічного компресора, не використовує роботу двигуна як привод компресійного колеса, що відповідає за створення тиску і стиснення повітря. Турбіна живиться від енергії вихлопних газів. Вихлопні гази від двигуна надходять на ротор турбіни, але в турбінах VNT, удосконалених конструкціях, оснащених лопатками зі змінною геометрією, замість безпосередньо на ротор, гази, спочатку надходять на лопатки зі змінною геометрією, що змінює кут влучення вихлопних газів, на лопаті ротора. Зменшення прохідного зазору, викликане зменшенням кута установки лопаток, викликає (без зміни тиску) збільшення швидкості потоку газів, що відпрацювали. В результаті затримка, що виникає між збільшенням оборотів двигуна та реакцією турбоями, практично усунена (або настільки мала, що не помітна для водія).

Конструкція Garrett турбін зі змінною геометрією VNT.

Геометрія системи VNT, що змінюється, управляється декількома взаємодіючими пристроями. І складається з:

вакуумний насос, вакуумний резервуар, клапан N75, актуатор (тобто пневматичний привід, що використовується для переміщення штанги), штанга зі струною, закріпленою в рухомому кільці, зчеплені з кільцем рухомі лопаті – змінюють кут під дією руху кільця.
Кожна деталь повинна гарантувати правильну роботу турбокомпресора зі змінною геометрією.

ремонт турбіни garrett

Але за що вони відповідають?

Вакуумний насос відповідає за створення вакууму, що накопичується в резервуарі.

Штанга, що переміщується серво приводом, повинна змінювати своє положення практично без опору, тому виявлення пошкоджень геометрії, що змінюється в такому випадку, як пошкодження приводу, заїдання лопаті або засмічення нагаром, дуже легко діагностується – за наявності будь-якого опору при переміщенні лопаток турбіни – відправте турбіну на реставрацію.

Клапан N75 використовується для управління турбокомпресором найбільш виконавчим способом – відкриттям та закриттям, він використовує вакуум, накопичений у резервуарі, для переміщення виконавчого механізму, а отже, стрижнів та лопатей.
Необхідно згадати клапани регулювання тиску BOV та WG, які в сучасних турбокомпресорах є стандартом, що використовується багатьма виробниками, у тому числі і Garrett. Ці клапани регулюють тиск на гарячій та холодній сторонах турбокомпресора. Blow Off Valve – це клапан, який відповідає зниження тиску за стиснення, тобто. на холодному боці.

Найчастіше він використовується, коли ми закінчуємо рух на високій швидкості і нам зараз не потрібне стиснене повітря в заряді. Перепускний клапан – це клапан на гарячій стороні, який відповідає за захист турбокомпресора від надмірного наддуву вихлопних газів та розриву корпусу. Інформацію про більшість турбін Garrett можна знайти у нашому каталозі.

Поширені помилки в турбінах Garrett із змінною геометрією.

Несправності турбіни із змінною геометрією VTG, VNT або VG не є великою рідкістю. Пам’ятайте, що вихлопні гази двигуна, повні домішок, використовуються для приводу турбонагнітачів. Таким чином, турбонагнітач може накопичувати вуглецеві відкладення, які можуть блокувати лопатки турбіни. Крім того, через нагар всередині корпусу збільшується опір руху, через що турбіна сильніше нагрівається і, як наслідок, може мінералізувати синтетичну олію, що використовується для змащування сердечника CHRA.

ловатки турбіни в сажі від нагарів
ловатки турбіни в сажі від нагарів

Ще одна несправність, що впливає на роботу турбокомпресора, – це пошкодження кілець ущільнювачів. У зв’язку з тим, що температура всередині турбокомпресора перевищує навіть 900 градусів Цельсія, зі зрозумілих причин використовувати ущільнення з еластомерів неможливо, тому їх функцію взяли спеціальні кільця, звані динамічними герметиками. Вихід із ладу ущільнення є однією з найбільших небезпек для турбокомпресорів.

Ризик пошкодження двигуна, коробки передач, самої турбіни, самозаймання двигуна і навіть вибуху автомобіля- це все можливі проблеми через турбокомпресор.

Як таке може статися?

Октанові числа, що характеризують різні сорти бензину, забезпечують захист від детонаційного згоряння, до якого бензиновий двигун дуже чутливий. Однак дизельний двигун набагато ресурсніший і його не лякають детонації (до деякої міри), а як паливо, для такого двигуна може бути все, що горить і дає енергію. Тому згоряння синтетичного моторного масла, що потрапило інтеркулером через негерметичність динамічного ущільнення, в камеру згоряння, в наслідлк чого утворюється багато білого диму. Це не зруйнує двигун, принаймні не відразу. Але натомість це призведе до його неконтрольованого прискорення (набирання обертів). Дуже велика кількість білих вихлопних газів, що утворюються при згорянні мастила, потрапляє на ротор турбокомпресора, ще більше прискорюючи його, і таким чином ще більше олії надходить на компресійне колесо та двигун. Цикл буде повторюватися, що неодмінно призведе до пошкодження турбокомпресора, двигуна або коробки передач.

Спеціалізований сервіс з ремонту турбін Garrett

Щоб убезпечити себе від подібних небезпек, зверніть увагу на турбокомпресор. Його реставрація і відновлення не можна порівняти з вартістю нового. Вартість нового турбокомпресора становить від 30 000 до 50 000 грн., а вартість ремонту такої турбіни складе в межах 3 500-4 500 грн. Враховуючи таке співвідношення цін, реставрація дуже хороше, в економічному плані, рішенням.

ВАЖЛИВО! При виборі турбо сервісу, якому довіримо ремонт турбіни, варто керуватися фаховістю та відповідальністю сервісу, а не шукати де дешевше.


?Мотор сервіс Львів – реставрація деталей двигунів, металообробка


Для досягнення ідеального балансу необхідно використати спеціалізоване обладнання. Крім того, очищення деталі від нагару вимагає використання спеціальних машин для очищення, а також виявлення мікроушкоджень із застосуванням цифрових мікроскопів. І, на жаль, дрібніші майстерні не можуть собі цього дозволити. Також варто зазначити, що Garrett пропонує своїм клієнтам турбіни GOR. Це означає, що якщо ми надішлемо турбіну Garrett на реставрацію. То ми отримаємо відновлену на заводі (Garrett Originaly Remanufactured) турбіну за набагато нижчою ціною. На цю турбіну розповсюджується гарантія, ідентична гарантії на нові турбіни Garrett.

?Ціни на ремонт турбін

Тому можна з повною відповідальністю заявити, що ремонт турбін Garrett дає чудові результати та є ефективним.


✅Ремонт турбокомпресора – що варто знати?

✅Робоча турбіна- чистий повітряний фільтер

✅Як правильно експлуатувати автомобіль з турбіною

Турбіна garrett ремонт мотор