Скільки часу можна експлуатувати двигун зі зламаною турбіною

ловатки турбіни в сажі від нагарів

Середньостатистичний двигун з турбонаддувом набагато простіше вивести з ладу неправильною експлуатацією, ніж «атмосферник». Крім того, автовласники дуже часто їздять на машині, не дивлячись на проблеми з турбіною. Чим вони при цьому ризикують, послухайте експерта «Львів Турбо Сервісу».

Для початку нагадаємо ознаки того, що Ваша турбіна, правдоподібно, зламалася і потрібно звернутись у спеціалізований сервіс по ремонту турбін. (Наприклад, ми зможемо продіагностувати Вашу турбіну безкоштовно). При тім сигнали несправності турбіни можуть проявлятись як комплексом так і окремо.

Перш за все, потрібно згадати про підвищений шум, що виходить з-під капота. Якщо ви стали помічати спочатку тихі, а згодом все більш гучні завивання, не сумнівайтеся, це вона – турбіна.

Вити можуть як тріщини в корпусі, так і пошкоджені лопаті ротора. Не варто думати, що втрата потужності двигуна- це суб’єктивне відчуття. Цілком можливо, що справа саме в турбонаддуві, який не виконує свою функцію як слід.

Якщо помічаєте, що з вихлопної труби йде більше диму,слід перевірити систему турбонагнітача: можливо турбокомпрессор почав «їсти» масло. Власне, якщо ви виявили занадто швидке падіння рівня масла на щупі, перше, що слід зробити, це перевірити турбіну.

Ну і нарешті найнесподіваніша ознака несправності турбіни– загоряння лампочки «CHECK ENGINE». Зрозуміло, що це може означати що завгодно. Але в будь-якому випадку – це привід максимально швидко відправити авто в сервіс до спеціаліста.

І тепер питання, що ж буде, якщо не звертати увагу на несправну турбіну і продовжувати їздити?

Перш за все, майже напевно збільшиться витрата палива, а в тяжких випадках він може підскочити вдвічі.

Збільшується також витрата масла. Витрати можуть досягати 1л на 1000 км і навіть більше. А які це несе з собою небезпеки? Якщо раптом не догледів за рівнем масла то- «вбив» двигун. І тоді «капіталки» двигуна не уникнути.

Відсутність турбонаддуву призведе до неповного згоряння палива в циліндрах. І як наслідок- закоксованість клапанів і каталізатора. Хоча, з іншого боку, електронні мізки сучасних моторів досить розумні, щоб за показаннями датчиків встановити непрацездатність турбіни і не допустити надмірного вприскування палива в циліндри.