Бензинові турбіни TSI, EcoBoost, T-Jet. Експлуатація та ремонт.

Бензинові турбіни TSI, EcoBoost, T-Jet. Експлуатація та ремонт.

Бензинові двигуни з турбіною

Здавалося б, бензинові двигуни з турбіною менш популярні і рідше використовуються, ніж дизельні двигуни. Все ж бензинові двигуни з турбіною можна досить часто зустріти на наших дорогах. Львів Турбо Сервіс  вирішив провести дослідження про те, як керувати автомобілем з турбіною, скільки служить турбіна в бензиновому автомобілі та чи є турбо бензин хорошим вибором для міста.

Скільки часу служить турбіна в бензиновому двигуні?

Термін служби бензинової турбіни – тема досить дискусійна. Прихильники двигунів T-Jet, EcoBoost або TSI стверджують, що правильне використання бензинового двигуна в автомобілі з турбіною прослужить сотні тисяч кілометрів, і це є правдою з механічної точки зору. Більше того, турбобензин більше підходить для міста, ніж турбодизель. Противники турбованого бензину, навпаки, вважають, що машина з турбіною на бензині – велика проблема, адже турбіна може швидко вийти з ладу. Що стосується бензинової турбіни, то правда десь посередині, і правильна техніка водіння на автомобілі з турбіною може значно продовжити термін служби вашого автомобіля, як бензинового з турбіною, так і турбодизеля. 

Як доглядати за двигуном TSI та іншими бензиновими турбомоторами, щоб турбіна працювала без збоїв як можна довше? 

Бензинові двигуни з турбіною, як і дизельні, дуже чутливі до перевантаження холодної турбіни і виключення автомобіля відразу після їзди, в якій турбіна встигла сильно розігрітися. Рекомендуємо звернути увагу на те, коли включається турбіна в машині, тому що швидкий розгін і збільшення обертів холодного двигуна можуть сильно нашкодити турбіні. Рекомендуємо не навантажувати турбіну високими обертами і різкими розгонами, поки двигун не нагрівся до робочих температур. Не менш критичним момент є  закінчення подорожі на автомобілі з турбіною.  Пам’ятаймо, що після швидкої їзди турбіні потрібно трохи часу, щоб охолонути на холостих обертах, або, підїжаючи до місця стоянки, дати двигуну попрацювати пару хвилин до 2-ох тис. обертів. Тільки після цього двигун можна вимкнути. Миттєва зупинка двигуна при розігрітій турбіні є дуже ризикованою та безвідповідальною дією, оскільки навіть така одноразова дія може призвести до необхідності ремонту турбіни. Незалежно від того, керуєте ви турбодизелем чи турбобензином, охолодження турбіни після зупинки автомобіля має важливе значення.

Ремонт турбін

Двигун з турбіною — це велике благо, але водночас і великий виклик. Якщо ми нехтуємо основними моментами, такими як часта заміна моторного масла або турбоохолодження після їзди, нам, швидше за все, доведеться ремонтувати турбіну або замінювати її на нову. При перших симптомах несправності турбіни, таких як свист турбіни та зниження потужності автомобіля, часто шукають присадку для очищення турбіни. Такий препарат і справді має хороший профілактичний ефект, але він не буде ефективним способом позбавлення від поломок. Чистка турбіни своїми руками без зняття її з автомобіля в більшості випадків не усуває потреби ремонту турбіни або заміни її на нову. Щоб не доводити вашу турбіну до такого стану, пам’ятайте про правильне водіння з турбіною, тоді  двигун з турбіною буде довго радувати вас своєю динамікою.


У разі виходу з ладу бензинових турбін або турбін дизельного двигуна ми рекомендуємо вам звернутися до нашого спеціалізованого сервісного центру Львів Турбо Сервіс, вул. Пасічна, 127.


ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ для консультації з фахівцем Турбо Сервісу мотор