Як не «вбити» турбіну в мороз

Двигуни з турбіною є дуже популярними. Виробники масово впроваджують їх на свої моделі, тому що, такі двигуни забезпечують відмінні динамічні характеристики, при цьому досить економічні. Однак у них є і проблеми, які можуть дати про себе знати в морози.

Холодний запуск двигуна.

Взимку ми змушені запускати двигун при мінусових температурах. Тоді як атмосферні двигуни набагато легше переносять цей процес, ніж двигуни з турбокомпресором. І тут справа ось у чому, атмосферні двтгуни, особливо у старших моделях, блок циліндрів чавунний, а у сучасних з турбіною переважно алюміневі. Чавун більш стійкий до різких перепадів температур, а алюміній навпаки, більш чутливий.

Не будемо забувати і про конструкцію деяких агрегатів. Наприклад, турбо двигун EA888 концерну Volkswagen, на ранніх його версіях дуже часто мав «болячку» з задирами в циліндрах. Тому такі мотори потрібно було прогрівати перед початком руху. Та й захисне покриття, яке наносили на стінки циліндрів, швидко руйнувалося, це приводило до надмірних витрат масла, і це приводило поступово до капітального ремонту мотору.

Не все так просто і з турбіною.

Справа в тому, що під час довгої стоянки на морозі турбіна охолоджується, масло стає густіше, а тому потрібен час, щоб після пуску всі робочі поверхні деталей почали добре змащуватись.

Якщо завести такий двигун і відразу поїхати в звичному режимі, турбіна буде зношуватися. Адже після 2500 об / хв «равлик» швидко нагрівається, тобто йде температурне розширення матеріалів. При такому раптовому перепаді температур, вузол відчуває величезні навантаження. Додаємо до цього масляне голодування, через те що масло ще ненагрілось до робочих температур, і отримуємо серйозну проблему. Дорогий вузол вийде з ладу раніше часу, і потрибуватиме ремонту турбіна.


Ремонт та реставрація турбін у Львові, Пасічна 127


на морозі турбіна охолоджується, масло стає густіше потрібен час, щоб після пуску всі робочі поверхні деталей почали добре змащуватись


Тому двигуни з турбіною взимку потрібно обов’язково прогрівати, причому навіть після невеликої стоянки. Досить завести двигун і постояти хвилину дві. Цього часу вистачить, щоб масло надійшло до всіх вузлів і агрегатів. Після цього можна їхати, але в спокійному режимі. Слідкуйте, щоб стрілка тахометра НЕ залітала вище 2300 об / хв. Після того, як температура антифризу підвищилася до 90 градусів, а в салон пішов тепле повітря, можна рухатися в звичайному режимі.

Ну а після, швидкої поїздки з великим навантаженням на турбіну, дайте двигуну попрацювати хвилини дві на холостих обертах, або при підїзді до стоянки рухайтесь хвилину дві на оборотах 2300 об / хв. Тоді масло, яке прокачується через турбіну, встигне її охолодити.


Як правильно експлуатувати автомобіль з турбіною?


ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ для консультації з фахівцем Турбо Сервісу мотор