Ви чуєте турбіну?

Ви чуєте цей звук від турбіни під час їзди? Поспішай до механіка, бо може бути біда — турбіна виє, як швидка допомога 🙂

Якщо турбіна працює належним чином, вона не повинен видавати ніяких заважаючих звуків – робота компонента рівномірна і немає збоїв у функціонуванні двигуна. Якщо турбіна починає свистіти на холодному двигуні, і цей звук можна порівняти з виттям сирени швидкої допомоги, це ознака несправності – найчастіше це пов’язано з зносом ротора турбіни від частої і інтенсивної роботи на високих обертах на підвищених температурах. Ще однією причиною свисту цього компонента можуть бути забруднення, які потрапили в нього і викликають порожнини в конструкції, які повинні бути герметичними і оптимально змащеними. Виникнення незвичайних шумів, пов’язаних з роботою турбіни, може бути викликано ослабленням валів. потрібно визнати, що не кожен звук, який доноситься з-під капоту автомобіля, це автоматично означає проблему, але кожен звук потрібно досліджувати. 

Симптоми пошкодженої турбіни – Турбіна скрипить при додаванні газу

Одним з перших симптомів поломки турбіни є помітне падіння потужності. Тоді водій відчує, що автомобіль не розганяється так швидко, як раніше, а також має проблеми з досягненням максимальної швидкості. Зниження потужності також дуже часто супроводжується лампочкою «Check Engine», тривожними шумами і вібрацією, що доноситься з-під капота. Усі турбіни створюють певний рівень звуку, який більшість людей навіть не помічають, однак, якщо звук стає голоснішим, помітнішим або змінюється будь-яким чином, це може бути ознакою несправності турбіни. Причин, через які турбіна скрипить при додаванні газу, може бути багато, але найпопулярніша з них – це негерметичність системи впуску.

1. Симптоми поломки турбіни дизеля – як розпізнати знос? – Свист при додаванні газу на дизелі

Мабуть, одним із найхарактерніших симптомів зносу турбіни дизельного двигуна є густі та темні клуби диму, що виходять із вихлопної системи, що є результатом згоряння моторного масла в приводі. Зношений турбокомпресор у дизелі — це ще й шум. Деякі звуки, які видає пошкоджена турбіна, іноді схожі на сирену швидкої допомоги :), тому їх дуже важко ігнорувати. Крім гучності та інтенсивності, ще однією характеристикою цих шумів є те, що вони посилюються після обертів двигуна до 1700-2000 об/хв. Якщо починає з’являтися такий специфічний свист, це означає, що турбокомпресор явно зношений і потрібна допомога турбо спеціаліста.

Ви чуєте цей звук від турбіни під час їзди? Поспішай до механіка, бо може бути біда — турбіна виє, як швидка допомога 🙂

Пошкодження турбокомпресора можна розпізнати відносно рано, тому що цей компонент під час поломки практично відразу повідомляє водієві про те, що в ньому відбулося невелике або серйозне пошкодження. Тому будь-які тривожні звуки, що доносяться з-під капота, повинні викликати нашу пильність, особливо якщо це стосується турбіни. Свист турбіни на холодному двигуні, неприродне металеве тертя або скрип при додаванні газу сигналізують нам про те, що з вашою турбіною починає відбуватися щось погане.


Якщо ваша турбіни таки вийшла з ладу, фахівці Турбо Сервісу по вул. Пасічній, 127 усунуть несправність за короткий час і з гарантією на виконану роботу.


ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ для консультації з фахівцем Турбо Сервісу мотор