Турбояма – що це таке?

Турбояма - що це таке?

Багато власників автомобілів з системою турбонаддуву знайомі з турбоямою – що це за явище?

Іншими словами, це повільна робота турбіни, яку відчуває водій під час розгону, тобто після «додавання газу». У чому причина такої неефективної роботи турбіни? Запізніла реакція турбокомпресора на набір швидкості пов’язана з відсутністю механічного зв’язку між турбінним колесом і двигуном автомобіля. Ефективний рух ротора турбокомпресора полягає в наявності повітряних мас під певним тиском. Такі значення часто обумовлені двигуном, встановленим у вашому автомобілі, і його навантаженням. Ефект турболага також виникає в результаті дій водія. Це відбувається при перемиканні на нижчу передачу або при гальмуванні. Дросельна перегородка на впуску закрита, в результаті чого ротор турбокомпресора, позбавлений вихлопних газів, значно знижує свої оберти. Коли ми знову хочемо «натиснути на газ», дросель приймає відкрите положення з наміром знову прискорити ротор. Час, необхідний для повторного набору швидкості, — це лише ефект турбо затримки. Якщо ви власник автоматичної коробки передач, ви можете сплутати турбо затримку з затримкою трансмісії, оскільки вона також пов’язана з двигуном автомобіля, особливо коли мова йде про коробку передач з подвійним зчепленням.

Як позбутися турбо-лага?

Безумовно, багато виробників турбокомпресорів ставили собі за мету усунути турбояму. Бажання, щоб динаміка руху відбулася негайно, не чекаючи, поки турбіна прокинеться, і щоб згоряння було ефективним, без непотрібної паузи. Однак повне усунення явища турбо-лагу недосяжно. Якщо автомобіль працює на низьких обертах, важко отримати достатню потужність для ефективного прискорення колеса турбіни. Як виробники борються з явищем turbo lag, як усунути цю ваду в динаміці турбіни?

Можна використовувати як Twin Turbo, так і Bi Turbo , тобто системи наддуву не з одним, а з двома турбінами.

Ці два види турбін (послідовна і паралельна) відрізняються один від одного насамперед способом роботи турбо системи. Подвійний турбокомпресор — це наявність меншого та більшого турбокомпресора, які працюють послідовно, тоді як бі-турбо — це два ідентичних турбокомпресора, які працюють паралельно в двигунах із мінімум чотирма циліндрами. Однак на сьогоднішній день використання турбокомпресора зі змінною геометрією (VTG) є найкращим варіантом для подолання турболаг. Існуючі лопатки коліс турбіни керуються таким чином, щоб їх розташування могло максимально ефективно використовувати всі вихлопні гази, що транспортуються до ротора турбокомпресора. Нарешті, двигун автомобіля отримує пряму рушійну силу після натискання педалі акселератора завдяки максимальному імпульсу ротора турбокомпресора. 


Якщо ваша турбіни таки вийшла з ладу, фахівці Турбо Сервісу по вул. Пасічній, 127 усунуть несправність за короткий час і з гарантією на виконану роботу.


ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ для консультації з фахівцем Турбо Сервісу мотор