Якщо Ваше авто з турбіною, то чому потрібно міняти масло кожні 5000 кілометрів

Як часто потрібно міняти моторне масло? Через яку кількість кілометрів потрібна заміна масла? Швидше за все, ці запитання задають собі усі автовласники.

Автовиробники в сервісних книжках вказують пробіг для заміни масла в 15 000 км., а дехто і 20 000 км. І це стосується автомобілів з турбіною так і без неї. Але треба визнати, що на частоту заміни масла в моторі впливають різні фактори, наприклад, умови експлуатації, технічний стан, чи Ваш автомобіль з турбокомпресором, марка автомобіля і виробник моторного масла.

Фахівці станцій технічного обслуговування рекомендують здійснювати заміну масла один раз на рік або кожні 10 000 км. Ці поради актуальні для стандартних умов експлуатації, коли двигун автомобіля під час руху встигає прогрітися, а середня швидкість пересування 70 - 80 км /год.

В умовах експлуатації транспортного засобу в місті моторне масло швидко «старіє» і окислюється, деградують присадки. Тому декотрі фахівці радять, а особливо в автомобілях з турбіною орієнтуватися на 7500 км або 3 - 6 місяців, а якщо авто долає невеликі відстані в 5- 10 км, варто задуматися над інтервалом в 5000 км.